Mentální Fitness intro

Připadají vám následující situace povědomé nebo dokonce důvěrně známé?

  • Nedokážu říci ne! Když pak sedím do noci nad prací, jsem sám na sebe naštvaný.
  • Nemohu jen tak někomu zadat úkol! Musím nejprve dobře definovat, co vlastně chci, jak má vypadat výstup. To už si to rovnou udělám sám, stejně bych to musel pak musel předělávat!
  • Rozdělit práci je jednoduché, jen pak musím pořád stát lidem za zadkem aby vůbec dělali. Na nikoho se nedá spolehnout a termíny pro ně nic neznamenají.
  • Nemohu si dovolit udělat chybu, pak budu vypadat jako nekompetentní a přijdu o práci. Navíc toho mám fakt hodně. Jestli toto nezvládnu, tak mě už asi doopravdy vyhodí. To je zase peklo, vše se proti mě spiklo.
  • Jak to, že to nechápe? Je to přeci jasné a logické? Když jí/mu to opravím, tak se tváří dotčeně a někdy dokonce brečí. Vůbec nepochopím, jak někdo tak labilní tady může pracovat. 
  • Jo jo, tento důležitý úkol chce čas a dobře si promyslet. Jakmile to udělám, už to bude rychlovka. Teď ale musím nejprve udělat toto, a pak ještě tamto. Zkrátka zase hodím “nocovku” poslední den a je to. Já potřebuji stres, motivuje mě a podporuje v super výkonech.
  • Ve stresu občas jednám zkratkovitě a později svého jednání lituji a trápí mě to.

Sám jsem si něčím podobným prošel, respektive vším výše uvedeným. 

Díky osobní zkušenosti mám větší pochopení vaší situace a čím si procházíte. Dokáži lépe vycítit zda je potřeba více podpora, nebo provokace. Rád využívám i humor a odlehčení. Myslím si totiž, že každý by se měl umět zasmát sám sobě. 

Co byste ale čekali od koučující opičky, že?

Má kombinace zkušeností, koučování, humoru a možnosti využití originálního programu tréninky Mentální síly dokáže nastartovat změnu a vybudování správných návyků, tak aby jste i vy byli schopni lépe odolávat stresu, získali zpět svou sebedůvěru nebo si přestali sami sobě zcela zbytečně vyčítat. 

Tím, že získáte zpět svou jistotu a sebehodnotu, může lépe pomoci i svým blízkým či kolegům. Váš život nabere lepší směr.

Co musím udělat?

Dobré je si připustit, že se mi něco takového děje a chtít situaci změnit. 

Uvědomit si, co všechno ztrácím a co naopak mohu získat.

Být připraven aktivně zkoušet a dělat to, co si na sezení domluvíme.

Pro program Mentální Fitness najít 15 minut denně po dobu 6. týdnů a hodinu během víkendu

Napsat třeba na tomas@koucujiciopicka.cz a můžeme si dát společnou kávu a zjistit, zda by to fungovalo.

Nečekejte, ale žádný svatý grál, žádnou univerzální radu.

Každý z nás je jedinečný a formovaný jiným prostředím i událostmi.