Mentální Fitness

Vybudujte si silné návyky pro pozitivní mysl!

Většina pokusů o pozitivní změnu selže, protože se zastavíme u vhledu a nevytvoříme si návyky. Trvalá změna směrem k pozitivnějšímu myšlení vyžaduje vytvoření nervových drah pro vytvoření nových návyků prostřednictvím důsledného každodenního cvičení. A právě to vám umožní náš program.

V rámci své koučující praxe jsem se spojil se společností Positive Intelligence Inc. a díky tomu mohu sdílet originální šestitýdenní program nabízený jejím generálním ředitelem a zakladatelem Shirzadem Chaminem.

Vše je mi jasné, chci se rovnou


Jak funguje program?

Denní rutina

15 minut denně cvičení pod vedením aplikace vám umožní vytvořit mentální svaly (nervové dráhy). Tato cvičení jsou nakousnutelná, aby se vešla do vašeho nabitého rozvrhu, a přizpůsobená na základě toho, jak se sami sebe sabotujete.

Měřitelný pokrok

Budete se cítit motivováni díky okamžité zpětné vazbě o tom, jakého pokroku dosahujete při budování tří základních svalů duševní kondice. Přepracování mozku může být viditelné na snímcích magnetické rezonance během 8 týdnů.

Týdenní zaměření

Týdenní hodinové video přináší hluboké prožitkové zkoumání tématu týdne. Budete se cítit inspirováni a nabití energií pro cvičení v průběhu týdne, abyste si udrželi přínosy, které jste zažili během video sezení.

Komunita

Pomůžeme vám vytvořit skupinu podpory a odpovědnosti s ostatními účastníky programu. Výzkum ukázal, že to je rozhodující faktor úspěchu pro vytvoření trvalých nových pozitivních návyků mysli.

Podporu a mnoho materiálů v českém jazyce

Základ v 6. týdnech

Vybudujete si základy duševní kondice tím, že posílíte tři kritické duševní svaly a přesunete rovnováhu sil od svých vnitřních sabotérů (svého negativního já) k vnitřnímu Mudrci (svému pozitivnímu já).


1. týden

Posílení sebeovládání

Prostřednictvím průlomového procesu zvaného PQ Reps můžete posílit svůj sval sebeovládání. Každé opakování PQ trvá pouze 10 sekund a lze je provádět s otevřenýma nebo zavřenýma očima. S každým opakováním PQ si osvojíte větší kontrolu nad vlastní myslí, ztišíte negativní myšlenky a aktivujete pozitivní oblast mozku.


2-3. týden

Oslabení sabotérů

Můžete zachytit své hlavní sabotéry ve chvíli, kdy se pokusí ovládnout vaše myšlenky, pocity a činy. Při přípravě na toto cvičení získáte možnost odhalit lži, omezující přesvědčení a poškození svých Sabotérů, takže vás již nebudou moci oklamat, abyste si mysleli, že jsou pro vás užiteční.


4-6. týden

Posílení Mudrce

Osvojíte si perspektivu mudrce, že každý problém nebo výzvu lze proměnit v dar a příležitost. A tento dar můžete vytvářet pomocí pěti Moudrých sil: Empatie, Zkoumání, Inovace, Navigace a Aktivizace.


V čem je program jedinečný?

Zaměření na vytváření návyků

Většina školení vede ke krátkodobému zlepšení. Pro dosažení trvalých výsledků se zaměřujeme na budování nervových drah, které vytvářejí trvalé nové návyky. Proto tomu říkáme „mentální kondice“.

Léčba příčin, ne příznaků

Náš výzkum faktorové analýzy odhalil základní příčiny, které podporují a narušují optimální výkonnost a pohodu. Přepojujeme mozek na úrovni základních příčin.

Rozvíjejte všechny 3 základní dovednosti

Mentální kondice vyžaduje 3 základní dovednosti. Oslabení sabotérů, Sebekontrola a Sílu Mudrce. Meditace se zaměřuje pouze na Sebeovládání, a proto ji většina lidí neudrží.

Jeden operační systém, mnoho aplikací

Pomocí faktorové analýzy jsme objevili základní operační systém mysli, který dokáže spouštět obrovské množství pracovních a životních aplikací. Jeden jednoduchý operační systém, mnoho aplikací.

Platforma pro trvalý růst

Podobně jako fyzická kondice není ani duševní kondice krátkodobým tréninkem. Po počátečním šestitýdenním základu naše aplikace zajišťuje další růst prostřednictvím různých pracovních a životních aplikací.

Měřitelné výsledky založené na výzkumu

Našeho výzkumu se zúčastnilo více než milion účastníků z celého světa. Naše nástroje byly testovány v terénu s tisíci účastníky s tvrdým myšlením, což zaručuje jejich účinnost.


Nejčastější otázky a odpovědi

Je to pro mě ten správný program?

Tento program je pro vás ten pravý, pokud:

 • jste odhodláni výrazně zlepšit svůj výkon a efektivitu a zároveň snížit stres,
 • hledáte vědecky podložený a důvěryhodný systém, který vám pomůže, a
 • jste ochotni vynaložit počáteční úsilí, abyste změnili léta zažité mentální návyky, které vám neslouží.

Jak probíhá přihlášení, ještě si nejsem úplně jistý?

Tento program opravdu není pro každého. Cílem není jen úspěšné dokončení programu, ale hlavně změnit váš přístup. Proto jsou důležité následující kroky.

1. krok

Vyplnění přihlášky.

2. krok

Spojím se s vámi a krátce si popovídáme o vašich očekáváních a možnostech.

3. krok

Podepsání dohody a závazná objednávka programu.

Nejsou negativní emoce někdy užitečné?

Někteří lidé věří, že negativní emoce jsou užitečné. Například si myslí, že stres jim dodává výkonnostní náskok, nebo že bití sebe nebo ostatních je užitečné pro neustálé zlepšování.

Pocit bolesti na zlomek vteřiny, když se vaše ruka dotkne horké plotny, je skutečně užitečný a přináší důležité upozornění. Vaši sabotéři však nechávají ruku na horkých kamnech a nadále pociťují negativní emoce, které škodí výkonnosti i štěstí.

V tomto programu se naučíme používat negativní emoce jako užitečné upozornění a poté se rychle přesunout do pozitivní oblasti mozku, která má klidnou jasnost, objektivitu a kreativitu, aby se s výzvou vypořádala co nejefektivněji.

Můžeme se zúčastnit jako tým?

Přestože je program zaměřen na rozvoj jednotlivce, vedoucí týmů často označují tuto zkušenost za nejlepší teambuildingovou zkušenost, kterou kdy zažili. Společné absolvování tohoto programu výrazně prohlubuje důvěru, pomáhá vyčistit vzduch související s opakujícími se konflikty mezi členy týmu, protože ty jsou většinou generovány sabotéry, a dává celému týmu společný rámec pro vzájemný růst, rozhodování, reakce na neúspěchy a zvládání konfliktních stylů a programů.

Poskytujete slevy pro firmy/skupiny?

Ano, pokud si chcete zakoupit program Pozitivní inteligence pro své zaměstnance nebo jakoukoli skupinu 5 a více osob, kontaktujte prosím tomas@koucujiciopicka.cz pro více informací.

Jaká je garance?

Vrácení 100% částky pokud během 14 dní program nebude vyhovovat!

Vrácení 90% částky pokud program nenaplní očekávání po jeho konci! Podmínkou je aktivní účast v programu a bude vyhodnoceno na základě aktivity v aplikaci.

Co když mám otázku, která zde není zodpovězena?

V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na tomas@koucujiciopicka.cz.Autor programu

Shirzad Chamine foto - autor

Shirzad Chamine

Shirzad je autorem bestselleru New York Times Pozitivní inteligence. Shirzad přednášel o pozitivní inteligenci na Stanfordově univerzitě a školil učitele na Stanfordově a Yaleově obchodní škole.

Shirzad byl generálním ředitelem největší organizace pro školení koučů na světě. Shirzad je předním poradcem pro vedoucí pracovníky a koučoval stovky generálních ředitelů a jejich výkonných týmů. Jeho vzdělání zahrnuje bakalářský titul z psychologie, magisterský titul z elektrotechniky a titul MBA ze Stanfordu.

https://www.positiveintelligence.com/about


Detail programu:

 • doba 6 týdnů
 • každý týden video EN/CZ v délce 1 hodiny (můžete sledovat o víkendu nebo v pondělí)
 • 30 minutová schůzka každý týden, kde spolu shrneme pokrok, další kroky a vaše otázky
 • 15 minut/den tréninku Koučovací výzva (Coach Challenge) a PQ cvičení (PQ Reps) za využití aplikace Positive Intelligence (zdarma ke stažení)
 • Přečtete si 8 kapitol knihy Pozitivní inteligence (PDF v angličtině bude k dispozici) a základní popisy Sabotérů v češtině
 • Přístup k aplikaci Positive Intelligence budete mít celý rok, díky tomu můžete využívat i materiály z celého programu
 • 3x hodina individuální konzultace/koučování
 • speciální psychodiagnostika Worktest
 • 15 minut individuální konzultace týdně

Link na úplný popis programu v angličtině: https://www.positiveintelligence.com/program/

*Ceny jsou bez DPH.


Garance

Vrácení 100% částky pokud během 14 dní program nebude vyhovovat!

Vrácení 90% částky pokud program nenaplní očekávání po jeho konci! Podmínkou je aktivní účast v programu a bude vyhodnoceno na základě aktivity v aplikaci.


©️Positive Intelligence a PQ reps a aplikace Positive Intelligence jsou chráněnou obchodní značnou vlastněnou Positive Intelligence Inc.