Agility koučink

Vlastní zkušenost je zkrátka neocenitelná.

Akce -> výsledek -> poučení -> úprava plánu -> Akce

Agility kouč? Ne, není to překlep. Nemyslím Agile kouč.

Agilní = hbitý, obratný a čilý, říká nám Ottův slovník naučný. Agility kouč, agilní kouč, je tedy ten, kdo podporuje obratnost, hbitost, proaktivní a prorůstový přístup.

Prostě taková opička. 🐒

Když začínáte s koučinkem, vycházíme z vašich předpokladů. Za nějaký čas po uvedení do praxe dostanete první výstupy. Potom je čas se zastavit, vyhodnotit, co funguje a co ne, a společně upravit další plány. Změna přinese nové výsledky, nové zhodnocení a nové změny. A tak pořád dokola.

V tom spočívá cesta za mistrovstvím: pilovat jednu aktivitu k dokonalosti, a pokud nefunguje, bez výčitek ji vyměnit za jinou. 
Podstatná je ale právě ta první akce. 
Nejdůležitější je začít – a pak upravovat. Odložit prokrastinaci, výmluvy a vyhýbavost.

💡 První krok ale můžete klidně od někoho převzít. Zkuste nastartovat svoji proměnu tím, že se po někom budete opičit. V dalších krocích už pak můžete vyhodnocení a přizpůsobení dalších aktivit upravit podle vlastní unikátnosti. Díky tomu můžete pomocí zpětné vazby rychle zavádět nové poznatky do praxe.

Víte, že tímto způsobem Toyota změnila automobilový průmysl? Po 2. světové válce získala Toyota licenci na automobily. Vyráběla je a postupně začala zlepšovat. Ne velké revoluce, ale postupné drobné vylepšování kvality, funkčnosti a omezování plýtvání. Změna šla postupně a pomalu, ale prostoupila celý proces výroby i vedení a po desítkách let Toyota vede ve spolehlivosti vozů, je jedním z největších výrobců aut na světě a synonymem kvality.

A stejným způsobem to funguje i s osobním rozvojem. Něco si půjčíme, něco vymyslíme a postupně ladíme a zlepšujeme. Není to hned, ale jedná se o trvalou změnu a ne jen rychle vyhnaný výsledek.

To je proč koučování funguje.

A nejlepší start?

Nastavit si cíl, třeba zde: https://koucujiciopicka.cz/koucovani-online/

Po zaplacení máte 30 dní na projití AI formuláře. Každý dotazník je osobně zkontrolován a doplněn o komentář kouče.

A malé překvapení navíc, které vám přijde do emailu (několikrát:-)